rohit bought 20 oranges and 30 bananas for rs280.if the cost of each orange got doubled,then he would have bought…
rohit bought 20 oranges and 30 bananas for rs280.if the cost of each orange got doubled,then he would have bought 30 oranges and 40 bananas for rs540.find the cost of each orange
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!